Coenzyme Q10

Nature's Supreme Coenzyme Q10, her kapsülde 100 mg koenzim Q10 (Ubikinon) desteği sunar. Bu formülümüzde doğal mayadan fermente edilen, yüksek saflıkta ve güvenilirliği ile klinik araştırmalarda en çok tercih edilen Kaneka Q10® marka ham madde bulunmaktadır.

30

DRcaps™ Kapsül

60

DRcaps™ Kapsül

120

DRcaps™ Kapsül

Ana Etken Maddeler

  • Koenzim Q10 100 mg
  • Ana Bileşen Menşe: Japonya

Sağlık Beyanı

  • Sağlık beyanı bulunmamaktadır.

Özellikleri

  • Her kapsülde 100 mg koenzim Q10
  • Doğal mayadan fermente edilen koenzim Q10
  • Patentli Kaneka Q10® ham madde
  • Bitkisel kapsül kaynağı
  • ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalı tesislerde üretim
  • Tatlandırıcı, koruyucu, domuz katkı maddesi, gluten, laktoz ve GDO içermez

Kullanım Bilgisi

  • Yetişkinler günde 1 kapsül, tercihen yemek zamanı tüketilmesi tavsiye edilir.

Detaylı Açıklama

Ubikinon olarak da bilinen Koenzim Q10 (CoQ10), insanlar dahil olmak üzere tüm hayvanlarda ve çeşitli bitki türleri yapısında bulunan bir bileşiktir. İnsan vücudunda daha çok kalp, böbrek, karaciğer ve kas dokusunda yoğun olarak bulunmaktadır. Yağda çözünebilen Koenzim Q10, vitamin benzeri işlevlerinden dolayı “Vitamin Q” olarak da anılmaktadır.

Kaneka Q10’un avantajları nelerdir?

Kaneka Q10®, doğal mayadan fermente edilerek üretilen tek koenzim Q10’dur. Vücutta üretilen koenzim Q10’a özdeştir. Sentetik işlemlerle üretilen koenzimlerde bulunabilecek saf olmayan maddeler içermez.

Kaneka Q10® son 30 yılda yapılan kapsamlı klinik araştırmalarda en çok tercih edilen koenzim Q10 ürünüdür.

Kaneka Q10® GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) içermez, alerjen içermez, Helal ve Kosher sertifikalıdır.

Ubikinon ve Ubikinol arasındaki fark nedir?

Vücutta CoQ10, oksitlenmiş formda ubikinon veya indirgenmiş formunda ubikinol bulunur. Okside CoQ10 (ubikinon) vücut tarafından kullanıldığında, transforme olur ve ubikinol olur. Aynı şekilde, azaltılmış CoQ10 (ubikinol), vücutta kullanıldıktan sonra ubikinona dönüşür.

Bunun nasıl çalıştığını daha iyi anlamak CoQ10 ve hücresel enerji üretimini incelemek yeterli olacaktır. CoQ10, enerji üretiminin gerçekleştiği yer olan mitokondri adı verilen hücrelerin santrallerinde bulunur. Enerji üretimine yol açan reaksiyon zincirinde bir elektron alıcısı veya verici görevi görür. Okside CoQ10 (ubikinon) zincirdeki başka bir molekülden bir elektronu kabul ettiğinde, azalır (ubikinol) ve azaldığında CoQ10 (ubikinol) bir elektron bağışlarsa, okside olur (ubikinon). Bu denge durumunu korumak, vücudun CoQ10'dan nasıl fayda sağladığıdır.

Bir CoQ10 takviyesi olarak ubiquinone veya ubiquinol almalı mıyım?

Ek olarak hangi CoQ10 formunu kullandığınıza bakılmaksızın, vücut tüketilen formu gerektiğinde her iki formata dönüştürebilir. Nature’s Supreme Ubikinon CoQ10 takviyesi alırsanız, vücut CoQ10'u (ubikinon) okside CoQ10'a (ubikinol) dönüştürebilir ve bunun tersi de geçerlidir. Bu dönüştürme, azaltılmış CoQ10 (ubikinon) ve okside CoQ10 (ubikinol) arasında bir denge durumunu korumak için gerçekleşir.

Ek olarak hangi CoQ10 formunu kullandığınıza bakılmaksızın, vücut tüketilen formu gerektiğinde diğer formata dönüştürebilir. Örneğin, bir Nature’s Supreme (Ubikinon) CoQ10 takviyesi alırsanız, vücut CoQ10'u ubikonol’a veya sonrasında ubikinon’a dönüştürebilir. Bu dönüştürme, vücudun hangi formda coenzyme Q10 aldığına bakılmaksızın dengeyi korumak amacıyla sürekli gerçekleşir.

CoQ10'un hangi biçimi daha etkilidir?

Her iki form - ubikinon ve ubikinol- vücuttaki önemli yollar için etkili ve esansiyeldir. İhtiyaç hallerinde her iki form da diğerini oluşturmak için dönüşebilmektedir.

Bileşen Adı Servis: 1 Kapsül % BRD*
Coenzyme Q10 100 mg **

*BRD : Beslenme referans değeri

** : Günlük değerler saptanamamıştır.

Analiz ve Test Sonuçları

Bu ürünün içerikleri ve tüm mikrobiyolojik analizleri TÜRKAK Akreditasyon Sertifikasına sahip ve konusunda Türkiye' nin ve Avrupa' nın en gelişmiş laboratuvarlarından olan Yeditepe Üniversitesi YÜ-AGAM Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları tarafından yapılmış olup, içerikleri ve kalitesi onaylanmıştır. Detaylı raporumuzu aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.