Collagen Peptides Powder (Toz Form Kolajen)

Nature’s Supreme Collagen Peptides içerisinde otla beslenen sığırların kolajen yönünden zengin etlerine enzimatik hidroliz uygulanmasıyla oluşan doğal kolajen peptitlerini bulundurur. Küçük kolajen proteini molekülleri şeklinde üretilmesi, hızla sindirilebilmesini sağlar ve yüksek biyoyararlanım sunar. Kolajen peptitleri, sıcak veya soğuk suda kolayca karışabilir.

100

Gram

300

Gram

Ana Etken Maddeler

  • %91 yüksek protein oranı
  • Hidrolize Tip 1&3 Kolajen
  • Ana Bileşen Menşe: Arjantin

Sağlık Beyanı

  • Sağlık beyanı bulunmamaktadır.

Özellikleri

  • Patentli Solugel® ham madde
  • Helal sertifikalı ham madde
  • BRC Food, FDA, ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalı tesislerde üretim
  • Tatlandırıcı, koruyucu, domuz katkı maddesi, gluten, laktoz ve GDO içermez.

Kullanım Bilgisi

  • Yetişkinler için günde 1 kez 1 ölçek (10g) takviye edici gıdanın 250 ml suya karıştırılarak tüketilmesini tavsiye ederiz.

Detaylı Açıklama

Kolajen Nedir?

Kolajen memelilerde en bol bulunan protein çeşididir. Vücudumuzda bulunan proteinlerin %25 ilâ %35'ini oluşturmaktadır. 2011 yılı itibariyle tespit edilmiş ve tanımlanmış 28 kolajen çeşidi bulunmaktadır. Kolajenler, vücutta farklı dokuların yapısına katılırlar. Bunlar arasında en yaygın bulunan iki kolajen çeşidi Tip 1 ve Tip 3 kolajendir.

Toz formda sunulan Nature's Supreme Collagen Peptides, kokusuz ve aromasızdır. İçine eklendiği yiyeceğin veya içeceğin tadını bozmaz. Herhangi bir koruyucu veya katkı maddesi içermez. Nature's Supreme'in sahip olduğu bu doğal protein ürünü Arjantin'in en köklü ve tanınmış jelatin üreticisi PB Gelatins'in "Solugel" adlı markasına ait patentli bir ham maddedir. Helal, HACCP, ISO ve Kosher sertifikalıdır.

Tip 1 ve Tip 3 Kolajen Hangi Dokuların Yapısında Bulunmaktadır?

Tip 1 kolajen cilt, tendonlar, vasküler sistem, organlar, kemikler; Tip 3 kolajen bağ dokular üzerinde yoğun olarak bulunur. Ayrıca Tip 3 kolajenin Tip 1 kolajen ile birlikte bulunduğu gözlemlenmiştir.

Bileşen Adı Servis: 1 Ölçek % BRD*
Collagen 10.000 mg **

*BRD : Beslenme referans değeri

** : Günlük değerler saptanamamıştır.

Analiz ve Test Sonuçları

Bu ürünün içerikleri ve tüm mikrobiyolojik analizleri TÜRKAK Akreditasyon Sertifikasına sahip ve konusunda Türkiye' nin ve Avrupa' nın en gelişmiş laboratuvarlarından olan Yeditepe Üniversitesi YÜ-AGAM Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları tarafından yapılmış olup, içerikleri ve kalitesi onaylanmıştır. Detaylı raporumuzu aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.