CURCUMIN
(Zerdeçal Kök Ekstresi)

Nature’s Supreme Kurkumin, yeni nesil üretim teknolojisi sayesinde, normal bir kurkumin ekstrata göre 185 kat daha yüksek biyoyararlanım sağlar. Ayrıca vücut tarafından daha hızlı emilir ve 24 saate kadar etkinliği devam eder-1.. Misel yapısıyla kristalize berraklıkta olan kurkumin, hem suda hem de yağda çözünebilir. Her softjel 48 mg kurkuminoid ve 40 mg standardize edilmiş kurkumin ekstresi içerir.

30

Softjel

60

Softjel

Ana Etken Maddeler

 • Zerdeçal Ekstresi 800 Mg
 • Toplam Kurkuminoidler (60%): 48 mg
 • Kurkumin : 40 mg
 • Ana Bileşen Menşe: Almanya

Sağlık Beyanı

 • Sağlık beyanı bulunmamaktadır.

Özellikleri

 • Misel yapıda yeni nesil sıvı kurkumin formu
 • 185 kat yüksek biyoyararlanım ve hızlı emilim
 • 24 saat boyunca etkinlik
 • %95 saflıkta zerdeçal
 • Patentli üretim teknolojisi
 • ISO 9001, 22000, GMP ve Kosher sertifikalı tesislerde üretim

Kullanım Bilgisi

 • Yetişkinler için günde 1 softjel tüketilmesi tavsiye edilir.

Detaylı Açıklama

Geleneksel Çin tıbbında tıbbi bitki olarak kullanılan zerdeçal (Curcuma longa L.) sarı çiçekli, büyük yapraklı ve çok yıllık otsu bir bitki cinsidir. Kurkumin, bu bitkinin rizonlarından (Rhizoma Curcumae) elde edilen biyoaktif bileşenlerin en önemlisidir. Antioksidan etkisi E ve C vitamininden daha yüksektir.

Günümüzde birçok biyomedikal araştırmaya konu olan kurkumin için önemli olan, ektresinin insan vücudu tarafından ne kadarının kullanılabildiği hususudur. Emilim yüksekliğine göre etkilerinin de aynı derecede yüksek düzeyde olduğu bilinmektedir.

Nature’s Supreme Kurkumin, yeni nesil üretim teknolojisine sahip NovaSol® marka patentli ham maddeden üretilmektedir. Bu üretim teknolojisinde, zerdeçal ekstresi mikroskobik düzeyde işlenerek misel yapıya kavuşur. Misel yapı, kurkumini ultramikroskobik boyuta küçülterek, kurkuminin hızla kan dolaşımına geçmesini sağlar. Misel yapı ayrıca kurkumin toz zerreciklerine kristalize berraklık kazandırır ve sıvı forma dönüştürür. Yapılan klinik araştırmalarda, misel yapıdaki kurkuminin, standart kurkumin toz ekstrelerine göre, 185 kat daha fazla biyoyararlanım sağladığı ve vücut tarafından daha hızlı emildiği tespit edilmiştir-1. Bunun yanı sıra 24 saate kadar vücutta kaldığı klinik çalışmalarda gözlemlenmiştir.

Nature’s Supreme Kurkumin’in patentli üretim teknolojisi sayesinde, standart kurkumin ekstrelerine ilave edilen karabiber ekstresi (blackpepper) gibi katkı maddeleri kullanılmadan, saf haliyle sunulmaktadır.

Referanslar
1- Standart kurkumin ekstreleri ile karşılaştırmasıdır.

Bileşen Adı Servis: 1 Softjel % BRD*
Zerdeçal Ekstresi 800 mg **
Toplam Kurkuminoidler (60%) 48 mg **
Kurkumin 40 mg **

*BRD : Beslenme referans değeri

** : Günlük değerler saptanamamıştır.

Analiz ve Test Sonuçları

Bu ürünün içerikleri ve tüm mikrobiyolojik analizleri TÜRKAK Akreditasyon Sertifikasına sahip ve konusunda Türkiye' nin ve Avrupa' nın en gelişmiş laboratuvarlarından olan Yeditepe Üniversitesi YÜ-AGAM Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları tarafından yapılmış olup, içerikleri ve kalitesi onaylanmıştır. Detaylı raporumuzu aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.