Zinc with L-OptiZinc

Çinko bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekleyen bir mineraldir. İnsan vücunda eser miktarda bulunur.
Özel formülünde kullanılan patentli L-OptiZinc®, L-metiyonin aminoasidinin çinko ile karışımıyla oluşur. Yetişkinler için 1 bitkisel kapsül tüketilmesi günlük optimum düzeyde çinko alım ihtiyacını karşılar.

100

DRcaps™ Kapsül

200

DRcaps™ Kapsül

Ana Etken Maddeler

 • Çinko 15 mg

Sağlık Beyanı

 • Çinko normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.
 • Çinko normal saçın korunmasına katkıda bulunur.
 • Çinko normal tırnakların korunmasına katkıda bulunur.
 • Çinko normal cildin korunmasına katkıda bulunur.
 • Çinko normal görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur.
 • Çinko bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

Özellikleri

 • Optimum değerlerde geliştirilmiş formül
 • Patentli L-OptiZinc® ham madde
 • Patentli DRcaps™ bitkisel kapsül
 • ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalı tesislerde üretim
 • Tatlandırıcı, koruyucu, domuz katkı maddesi, gluten, laktoz ve GDO içermez

Kullanım Bilgisi

 • Yetişkinler için günde 1 DRcaps™ bitkisel kapsül tüketilmesi tavsiye edilir.

Detaylı Açıklama

Çinko, vücudun birçok fonksiyonunda rol oynayan bir mineraldir. Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonun akatkıda bulunan çinko, normal saçın, normal tırnakların, normal cildin ve normal görme yetisinin korunmasına destek olur. Ayrıca çinko kemiklerin korunması için iyidir, normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.

Çinko özellikle kemiklerin korunması için iyidir. Çünkü çinko normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur. Ayrıca normal saçın, normal tırnakların, normal cildin, normal görme yetisinin korunmasına destek olur. Bağışıklık sistemi için de iyi olan çinko, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

Nature's Supreme Zinc, özel formülünde kullanılan patentli L-OptiZinc®, L-metiyonin aminoasidinin çinko ile karışımıyla oluşur. Yapılan klinik araştırmalarda bu formun normal çinko formlarında göre daha yüksek emilim ve daha uzun biyoyararlanım sağladığını göstermiştir.

Nature's Supreme Zinc 15 Mg (L-OptiZinc®) ürününde bitkisel kaynaklı ve bağırsakta çözünen DRcaps kapsülleri kullanılır. Mide asidine karşı dayanıklı Drcaps kapsülleri bağırsakta çözünebilir. Kayıpsız bir şekilde bağırsağa ulaşan aktif maddelerin tamamı burada emilerek yüksek yararlanım sağlanır.

Kadınlar için L-OptiZinc®

Çinkonun insan vücuduna genel önemine ek olarak özellikle kadınlar için çeşitli alanlarda kullanılabilir.

Çinkonun hücre bölünmesinde görevi vardır.

Çinko saç, tırnak ve cilt için iyidir. Çünkü çinko normal saçın korunmasına katkıda bulunduğu gibi, normal tırnakların ve normal cildin korunmasına destek olur.

Vejetaryenler için L-OptiZinc®

L-OptiZinc® vejetaryenler için de kullanılabilmektedir. Vejetaryenlerin alamadıkları çinko kaynakları arasında en önemlisi etlerdir. Yoğurt ve badem gibi çinko bakımından zengin gıdalarla birlikte almaları gerekmektedir. Karbonhidrat ağırlıklı beslenmelerde de çinkonun önemi vardır. Çinko normal karbonhidrat metabolizmasına katkıda bulunur.

Erkekler için L-OptiZinc®

Yeterli miktarda alınan çinko, spor sırasında ihtiyaç duyulan enerjiye katkıda bulunur. Yaş ilerledikçe veya ağır spor yapanlarda kemikler zorlanabilir. Çinko normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.

Aynı zamanda protein ağırlıklı beslenmelerde çinko, normal protein sentezine katkıda bulunarak beslenmeye destek olur.

Bileşen Adı Servis: 1 Bitkisel Kapsül % BRD*
Çinko 15 mg 150%

*BRD : Beslenme referans değeri

** : Günlük değerler saptanamamıştır.

Analiz ve Test Sonuçları

Bu ürünün içerikleri ve tüm mikrobiyolojik analizleri TÜRKAK Akreditasyon Sertifikasına sahip ve konusunda Türkiye' nin ve Avrupa' nın en gelişmiş laboratuvarlarından olan Yeditepe Üniversitesi YÜ-AGAM Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları tarafından yapılmış olup, içerikleri ve kalitesi onaylanmıştır. Detaylı raporumuzu aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.