LACTASE ENZYME

Laktaz vücut tarafından üretilebilen, genellikle süt ve süt temelli ürünlerde bulunan laktozu (süt şekeri) glukoz ve galaktoza çeviren bir enzimdir. Yeteri kadar laktaz üretemeyen kişilerde, laktozu sindirme zorluğu meydana gelir. Lactase Enzyme, laktozu sindirme zorluğu yaşayan kişilere yönelik laktaz enzimi içerir.

100

DRcaps™ Kapsül

Ana Etken Maddeler

  • Laktaz Enzimi 50 mg
  • Ana Bileşen Menşe: Fransa

Sağlık Beyanı

  • Laktaz enzimi laktozu sindirme zorluğu olan bireylerde laktoz sindirimine yardımcı olur.

Özellikleri

  • Her bitkisel kapsülde 25 mg (2.500 ALU) laktaz enzimi
  • Patentli Tolerase® hammadde
  • ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalı tesislerde üretim
  • Tatlandırıcı, koruyucu, domuz katkı maddesi, gluten ve GDO içermez
  • Vejetaryen kullanımına uygun

Kullanım Bilgisi

  • Yetişkinler için günde 2 kapsül tüketilmesi tavsiye edilir.

Detaylı Açıklama

Süt şekeri olarak bilenen laktoz, süt ve süt temelli ürünlerde bulunan disakkarid yapıda olan bir şekerdir. Glukoz ve galaktoz bir araya gelerek laktozu oluşturur. Laktoz içeren besin sindirim sistemine ulaştığında, ince bağırsakta üretilen laktaz enzimi tarafından parçalanarak glukoz ve galaktoza çevirilir. Laktaz enziminin azlığı bu aşamada laktozun sindirilememesine neden olur. Sindirilemeyen laktoz çeşitli belirtilerle, rahatız edici bir duruma sebep olur.

Laktaz eksikliği veya süt intoleransı olarak adlandırılan bu durum, doğuştan olabilir veya yaşlandıkça görülebilir. Latin Amerika, Afrika ve Asya toplumlarında daha yüksek oranda görüldüğü bilinmektedir.

Nature’s Supreme Lactase Enzyme, Tolerase® marka hammaddeden üretilen, laktaz enzimi içeren bir gıda takviyesidir. Tolerase®, dünyada vitamin üretimi ve geliştirilmesinde lider firma olan DSM’in patentli markasıdır. Laktoz içeren her öğünle birlikte tüketime uygundur. Nature’s Supreme, ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalarına sahip tesislerde üretilir.

Tüketeceğim besin için kaç kapsül kullanmalıyım?

Her besinin porsiyon başına içerdiği laktoz miktarı belirlenmiştir. Örneğin bir bardak yağlı sütte (200 ml) 9-10 gram laktoz bulunmaktadır. Nature's Supreme Lactase Enzyme'nin 1 kapsülü 13 gramlık laktozu tolere edebilmektedir. Dolayısıyla 1 kapsül ile 1 bardak sütü rahatlıkla içebilirsiniz. Besinlerin içerdiği laktoz miktarına göre tüketilmesini tavsiye ettiğimiz kapsül miktarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Besin Porsiyon Miktarı Laktoz (g) Kapsül
İnek Sütü (Tam Yağlı) 1 Su Bardağı (200 mL) 9 - 10 1
İnek Sütü (Yağsız) 1 Su Bardağı (200 mL) 10 - 12 1
Keçi Sütü 1 Su Bardağı (200 mL) 9 - 10 1
Süt Tozu 1 Talı Kaşığı (15 g) 5 - 7 1
Kefir 1 Su Bardağı (200 mL) 10 - 12 1
Yoğurt 1 Kase (100 g) 3 - 5 1
Dondurma 3 Top (75 g) 3 - 5 1
Peynir Ürünleri 100 g 4 - 6 1
Krem Şanti 100 g 3 - 5 1
Sütlü Çikolata 100 g 2 - 4 1
Whey Protein 30 g 20 - 25 2
Bileşen Adı Servis: 2 Kapsül % BRD*
Tolerase® L (Laktaz Enzimi) 50 mg (5.000 ALU) **

*BRD : Beslenme referans değeri

** : Günlük değerler saptanamamıştır.

Analiz ve Test Sonuçları

Bu ürünün içerikleri ve tüm mikrobiyolojik analizleri TÜRKAK Akreditasyon Sertifikasına sahip ve konusunda Türkiye' nin ve Avrupa' nın en gelişmiş laboratuvarlarından olan Yeditepe Üniversitesi YÜ-AGAM Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları tarafından yapılmış olup, içerikleri ve kalitesi onaylanmıştır. Detaylı raporumuzu aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.