Prenatal DHA

Nature’s Supreme Prenatal DHA, her serviste yüksek verimlilikte patenli MEG-3® 1000 mg Omega 3 içerir. DHA (Dokosahekzaenoik asit) oranı artırılmış 1000 mg balık yağı ile D3 vitaminini bir arada sunan özel bir omega 3 desteğidir. Nature's Supreme Prenatal DHA, servis başına 500 mg DHA ve 100 mg EPA (Eikosapentaenoik asit) omega 3 yağ asitlerine ilave olarak 10 mcg D3 vitamini içerir. Yaşamın her döneminde DHA’nın katkılarından yararlanmak isteyen bireyler ile hamilelik ve emzirme dönemlerinde olan annelerin günlük gereksinimlerini cömertçe karşılayabilmektedir.

60

Softjel

120

Softjel

Ana Etken Maddeler

 • Omega 3: 1000 mg
 • EPA: 100 mg
 • DHA: 500 mg
 • MEG-3® Bileşen Menşe: Kanada
 • Quali-D® Bileşen Menşe: İsviçre

Sağlık Beyanı

 • Dokosahekzaenoik asit (DHA)’in anne tarafından alınması, fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin ve göz gelişimine katkıda bulunur.
 • Dokozahekzaenoik asit (DHA) alımı 12 aylığa kadar olan bebeklerin normal görme gelişimine katkıda bulunur.
 • DHA normal beyin fonksiyonlarının ve normal görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur.
 • EPA ve DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
 • D vitamini normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.
 • D vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
 • D vitaminin hücre bölünmesinde görevi vardır.
 • D vitamini normal kas fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.

Özellikleri

 • Servis başına 500 mg DHA
 • MEG-3® patentli ham madde
 • Emilime hazır form
 • Kolay yutulabilir boyutta softjeller
 • ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalı tesislerde üretim
 • Tatlandırıcı, koruyucu, domuz katkı maddesi, gluten, laktoz ve GDO içermez

Kullanım Bilgisi

 • Yetişkinler için günde 1 kapsül tüketilmesi tavsiye edilir.

Detaylı Açıklama

Annelerin hamilelik ve emzirme dönemlerine yönelik geliştirilmiş, DHA (Dokozahekzaenoik Asit) yönünden zengin olan Omega 3 ile D3 vitaminini bir arada sunan özel bir balık yağı takviyesidir. Nature's Supreme Prenatal DHA, servis başına 500 mg DHA içeriğiyle, hamileler için önerilen günlük DHA gereksinimini karşılamakta ve sadece anneler ve bebekler için değil, DHA oranı yüksek Omega 3 tüketmek isteyenler için etkili destek sunmaktadır.

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde anne adaylarının DHA düzeylerinin yeterli seviyede olması önemlidir. Çünkü DHA’nın anne tarafından alınması, fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin ve göz gelişimine katkıda bulunur 1. Bunu yanı sıra DHA alımı, 12 aylığa kadar olan bebeklerin normal görme gelişimine katkıda bulunur 2.

Nature's Supreme Prenatal DHA, annelerin yanı sıra yaşamın her döneminde DHA’nın etkinliğinden yararlanmak isteyen bireyler için de kullanıma uygudur. Omega-3’den gelen DHA, normal beyin fonksiyonlarının ve normal görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur 3. EPA ve DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur 4.

Nature’s Supreme Prenatal DHA, vücut tarafından üretilen doğal formda D3 vitamini (kolekalsiferol) ile desteklenmiştir. D3 vitamini D vitamininin aktif ve biyoyararlınımı en yüksek formudur. D vitamini, normal kemiklerin ve normal kas fonksiyonunun korunmasına yardımcı olur. Bu sayede hamilelik boyunca annelerin normal kemik fonksiyonları için gereken günlük D vitamini desteğini sunar.

Nature’s Supreme, yüksek emilim ve etkinlik sunan trigliserid formundadır. Omega 3 yönünden zengin ve temiz okyanus balıklarının, ağır metallerden ve kokudan arındırılarak elde edilen patentli MEG-3® kullanılmıştır. Ham maddemiz, üretimin her aşamasında 200’den fazla kalite kontrolü noktasından geçen, USP (U.S. Pharmacopeial Convention / Amerikan Farmakope Konvansiyonu) sertifikası ile FDA (U.S. Food and Drug Administration / Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) standartlarına uygun, yüksek saflıkta ve verimliliktedir.

Nature’s Supreme, yuttuktan sonra oluşması ihtimalli balık yağı kokusunu tamamen bertaraf etmek için özel bir kaplama teknolojisi kullanmıştır. Bu özel kaplama softjelin mide asidine karşı dayanmasını ve doğrudan bağırsakta çözünmesini sağlar. Kokudan arındırılmış MEG-3 ham maddeden üretilmesine ek olarak enterik kaplı softjellerde sunulan Nature's Supreme Prenatal DHA, koku sorununa kalıcı çözüm sağlamaktadır. Bu nedenle ilave tatlandırıcı veya yapay aroma içermez.

1 Hamile ya da emziren kadınlarda faydalı etki, omega-3 yağ asitlerinin yetişkinler için önerilen günlük alım miktarına(örneğin 250 mg DHA ve EPA) ek olarak 200 mg DHA alındığında sağlanabilir.

2 Faydalı etki günde 100 mg DHA alındığında sağlanabilir.

3 Faydalı etki günde 250 mg DHA alındığında sağlanabilir.

4 Faydalı etki günde 250 mg EPA ve DHA alındığında sağlanabilir.

Bileşen Adı Servis: 2 Softjel % BRD*
Omega 3 1000 mg **
EPA 100 mg **
DHA 500 mg **
Vitamin D3 400 IU 200%

*BRD : Beslenme referans değeri

** : Günlük değerler saptanamamıştır.

Analiz ve Test Sonuçları

Bu ürünün içerikleri ve tüm mikrobiyolojik analizleri TÜRKAK Akreditasyon Sertifikasına sahip ve konusunda Türkiye' nin ve Avrupa' nın en gelişmiş laboratuvarlarından olan Yeditepe Üniversitesi YÜ-AGAM Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları tarafından yapılmış olup, içerikleri ve kalitesi onaylanmıştır. Detaylı raporumuzu aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.