B1 Vitamini

Nature’s Supreme Vitamin B1, her bitkisel kapsülde yüksek verimlilikte 100 mg tiamin içerir. Kalbiniz için iyi olan B1 vitamini, kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. Bu ürünümüzde yine güvenilirliğini onayladığımız Quali®-B marka ham maddeyi tercih ettik.

100

DRcaps™ Kapsül

200

DRcaps™ Kapsül

Ana Etken Maddeler

  • Vitamin B1 (Tiamin HCI) 100 mg
  • Ana Bileşen Menşe: Almanya

Sağlık Beyanı

  • B1 vitamini kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
  • B1 vitamini normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.

Özellikleri

  • Tek bitkisel kapsülde 100 Mg B1 vitamini
  • Patentli Quali®-B ham madde
  • Vejetaryen kullanımına uygun bitkisel kapsül
  • ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalı tesislerde üretim
  • Tatlandırıcı, koruyucu, domuz katkı maddesi, gluten, laktoz ve GDO içermez

Kullanım Bilgisi

  • Yetişkinler için günde 1 bitkisel kapsül, tercihen yemekle birlikte tüketilmesi tavsiye edilir.

Detaylı Açıklama

Tiamin olarak da bilinen B1 vitamini, sekiz B vitamininden biri olup suda çözünür. 1930’lu yıllarda ilk keşfedilen B vitamini olması nedeniyle B1 adını almıştır. B1 vitamini insan vücudu tarafından üretilemez ve dışarıdan karşılanması zorunludur. Ülkemizde 4 yaş ve üzeri sağlıklı bireyler için günlük B1 vitamini (tiamin) gereksinimi 1,1 mg olarak belirlenmiştir. Mevzuat belirleyicilere bilimsel tavsiyelerde bulunan Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu (EFSA), B1 vitamini alımının sağlık yönünden faydalarını şu şekilde sıralamaktadır: B1 vitamini, normal enerji oluşum mekanizmasına ve kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

B1 Vitamini (tiamin) çoğu besinde bulunur ancak küçük miktarlarda yer alır. Et, bazı balık türleri (ton balığı), tam taneli tahıllar ve ekmek, sert kabuklu yemişler, bakliyat, kurutulmuş baklagiller ve patates B1 vitamini içermektedir.

Nature’s Supreme Vitamin B1, Quali®-B marka ham maddeden üretilmektedir. Tek kapsülde yüksek verimlilikte 100 mg B1 vitamini (tiamin hidroklorür) içermektedir. Tiamin hidroklorür vücut tarafından yararlanıma hazır toz formdadır. Quali®-B dünyada vitamin üretimi ve geliştirilmesinde lider firma olan DSM’in patentli markasıdır. Bitkisel kapsül kullanılması sayesinde, vejetaryen kullanımına uygun bir gıda takviyesidir. Nature’s Supreme, ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.

Bileşen Adı Servis: 1 Kapsül % BRD*
B1 Vitamini 100 mg 9090%

*BRD : Beslenme referans değeri

** : Günlük değerler saptanamamıştır.

Analiz ve Test Sonuçları

Bu ürünün içerikleri ve tüm mikrobiyolojik analizleri TÜRKAK Akreditasyon Sertifikasına sahip ve konusunda Türkiye' nin ve Avrupa' nın en gelişmiş laboratuvarlarından olan Yeditepe Üniversitesi YÜ-AGAM Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları tarafından yapılmış olup, içerikleri ve kalitesi onaylanmıştır. Detaylı raporumuzu aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.