B5 Vitamini

Nature’s Supreme Vitamin B5, her bitkisel kapsülde yüksek verimlilikte 500 mg B5 vitamini içerir. Enerji üretimi için faydalı olan B5 (pantotenik asit) vitamini, normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur. Bu ürünümüzde güvenilirliğini onayladığımız Quali®-Blends marka ham maddeyi tercih ettik.

100

DRcaps™ Kapsül

200

DRcaps™ Kapsül

Ana Etken Maddeler

 • Vitamin B5 500 mg
 • Ana Bileşen Menşe: İngiltere

Sağlık Beyanı

 • Pantotenik asit, normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.
 • Pantotenik asit steroid hormonlarının, D vitamininin ve bazı sinir ileticilerin normal sentezi ve metabolizmasına katkıda bulunur.
 • Pantotenik asit yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.

Özellikleri

 • Tek bitkisel kapsülde 500 Mg B5 vitamini
 • Patentli Quali®-B ham madde
 • Hızlı ve kolay emilebilen toz form
 • Vejetaryen kullanımına uygun bitkisel kapsül
 • ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalı tesislerde üretim
 • Tatlandırıcı, koruyucu, domuz katkı maddesi, gluten, laktoz ve GDO içermez

Kullanım Bilgisi

 • Yetişkinler için günde 1 bitkisel kapsül, tercihen yemekle birlikte tüketilmesi tavsiye edilir.

Detaylı Açıklama

B5 vitamini pantotenik asit olarak bilinmekte olup, sekiz B vitamininden biridir ve suda çözünebilir. Adının kökeni tüm canlı hücreler genelinde bulunabildiği için Yunanca’da ‘her yer’ anlamına gelen ‘pantos’ kelimesinden gelmektedir. Pantotenik asit, normal enerji oluşum metabolizmasına, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına, steroid hormonlarının, D vitamininin ve bazı sinir ileticilerin normal sentezi ve metabolizmasına katkıda bulunan önemli bir vitamindir.

Ülkemizde 4 yaş ve üzeri sağlıklı bireyler için günlük B5 vitamini (pantotenik asit) gereksinimi 6 mg olarak belirlenmekle birlikte, çoğu ülkede 3-12 mg arasında değişmektedir. B5 Vitamini yönünden zengin besinler arasında karaciğer, böbrek, ciğer, beyin gibi organ etleri ve maya bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yumurta, süt, sebzeler, baklagiller ve tam taneli tahıllar daha yaygın kaynaklardır.

Nature’s Supreme Vitamin B5, tek kapsülde yüksek verimlilikte 500 mg B5 vitamini (Calcium D-Panthotenate) içermektedir. Toz formda olan B5 vitamini, vücut tarafından hızlı ve kolay emilebilir. Üründe kullanılan patentli ham madde Quali®-B, dünyada vitamin üretimi ve geliştirilmesinde lider firma olan DSM’e aittir. Bitkisel kapsül kullanılması sayesinde, vejetaryen kullanımına uygun bir gıda takviyesidir. Nature’s Supreme, ISO 9001, 22000, GMP ve helal sertifikalarına sahip tesislerde üretilmektedir.

Bileşen Adı Servis: 1 Kapsül % BRD*
B5 Vitamini 500 mg 8333%

*BRD : Beslenme referans değeri

** : Günlük değerler saptanamamıştır.

Analiz ve Test Sonuçları

Bu ürünün içerikleri ve tüm mikrobiyolojik analizleri TÜRKAK Akreditasyon Sertifikasına sahip ve konusunda Türkiye' nin ve Avrupa' nın en gelişmiş laboratuvarlarından olan Yeditepe Üniversitesi YÜ-AGAM Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları tarafından yapılmış olup, içerikleri ve kalitesi onaylanmıştır. Detaylı raporumuzu aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.